fbpx
Korduma kippuvad küsimused

Miks nii pikk seanss konkreetse mure puhul?

Olles aastaid raskemate juhtumitega kokku puutunud olen hakanud mõistma, et kiireid lahendusi pole. Traumade ja tõsisemate vigastuste puhul on palju tööd võimlemisega ning selle täpseks sättimisega. Sama olukord kui sundasenditega lihastasakaal kehvas seisus, ise peab sellest välja pingutama. Rõhutan, et kõige olulisem on vestluse ja võimlemise osa, selle jooksul omandatav on kogu eluks. Eriti oodatud on need, kes aastaid tulemuseta ja enda arust kõike proovinud juba. 

Millised riided võimlemise ajaks?

Mis iganes võimaldab vabalt liikuda ega piira painduvust jäsemetel.

Kas massaaž on valus?

Ei tee vastumeelselt ega asjatult valu. Alati võib öelda kui soov õrnemalt/tugevamalt. Selgitan, miks teinekord mõned kohad tundlikumad (nt. treeningust valusad lihased jms.) Igaüks on erinev ja püüan ka vastavalt valida tugevuse. 

Kas massaaži ajaks peab riided eemaldama?

Kes ei taha ei pea. Üldjuhul olete massaaži ajal linaga kaetud. Saab ka läbi riiete, kuid siis on paljud tehnikad välistatud. Samuti on raske märgata suuremaid sünnimärke, nahamoodustisi, veenilaiendeid vms. Sellisel juhul palun eelnevalt teavitada kui on kliendil endale teadaolevaid.

Kas olen füsioterapeut või arst?

Ei, mul ei ole meditsiinilist haridust. Olen aastatega enda juhtumi pealt välja töötanud ohutu metoodika, kuidas käsitleda liikumisega seotud muresid. Seda sama metoodikat edukalt rakendanud ja täiendanud teiste peal viimased 10 aastat.

Kuna ma ise ei taha diagnoose panna siis palun kaasa võtta varasemad uuringute tulemused (nt. röntgen või MRT uuringute tulemused) ja kohapeal näidata, sellest on väga suur abi.